Openligová výhra s Trnavou

napísané 24.3.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 24.3.2013

V 19. kole Openligy sme na domácej palubovke privítali Býkov z Trnavy. V úvodnom meraní síl sme v Trnave vysoko prehrali, preto sme plánovali na domácej palubovke zabrať a odpútať sa z dna tabuľky. To sa nám podarilo a po vysokej výhre 12:3 sme v tabuľke preskočili Podolie aj Čadcu.

KSF DOXX Žilina - FC Bulls Trnava 12:3 (4:0)

GÓLY: Németh 3, Šimček 3, Halama 2, Pav. Povinec, Gavrilov, Štilla, O. Volek - Adámek, Bohunický, Rajčáni

DOXX: Juhás - Gavrilov, Šimček, Németh, Holák - Štilla, Horký, Halama, Pav. Povinec - O. Volek, Kudelka, Cesnek
Trnava: Hutár - Uhrík, Bohunický, Rajčáni, Heteš, A. Adámek

Trnavčania prišli na zápas len s piatimi hráčmi do poľa bez viacerých kľúčových hráčov, čo sa ukázalo ako dôležitý moment. Trnavčania v úvode dokázali hrať vyrovnanú partiu. Zo začiatku si dokázali vypracovať viacero dobrých príležitostí, dvakrát dokoca nastrelili tyčku a neskôr na bránkovej čiare vykopával Šimček. Postupne sme na ihrisku začínali dominovať a bolo otázkou času kedy zlomíme odpor súpera. Gólovo to začal po prihrávke Gavrilova Šimček a do polčasu sme z množstva príležitostí dokázali ešte trikrát vsietiť gól, keď sa presadili Pavol Povinec, Gavrilova "Extrnavčan" Németh.
Úvod druhej polovice vyšiel lepšie hosťom, ktorí potrestali našu pasivitu a znížili na 1:4. Druhý polčas sa niesol v priateľskom duchu. Trnavčania statočne bojovali, ale keďže boli len piati nedokázali byť rovnocenným súperom. V poslednej 10-minútovke po dlhých mesiacoch nastúpil do hry aj Ondrej Volek ktorý stihol skórovať a pripraviť dva góly Šimčekovi, ktorý tak skompletizoval hattrick. Posledné minúty to bola už exhibícia, hŕstku divákov zabával hlavne Németh,  gólový účet si otvoril junior Halama, ktorý sa presadil hneď dvakrát.
Výhra nás samozrejme teší, výrazne k tomu prispel nízky počet hráčov súpera. Povzbudzujúce je aj odpútanie z dna tabuľky, keď sme preskočili hneď dvoch súperov a v posledných troch kolách by sme radi pridali nejaké body a prípadne sa posunuli v tabuľke ešte o priečku vyššie.