V Novom Meste nám utieklo víťazstvo pomedzi prsty

napísané 7.11.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 15.11.2013

Do Nového Mesta sme vycestovali na openligový zápas netradične v strede týždňa. Hala v Novom Meste prechádza rekonštrukciou a tak sme zápas 3. kola predohrali namiesto soboty už v stredu. Futbalshop v minulej sezóne neokúsil v desiatich domácich zápas horkosť prehry a tak boli domáci pred duelom jasným favoritom.

FUTBALSHOP NOVÉ MESTO N. VÁHOM - KSF DOXX ŽILINA 5:5 (2:3)

GÓLY: L. Ondris 2, L. Šebek 2, E. Doboš - O.Volek 2, I. Šimček, M. Wtorek, V. Gavrilov

Futbalshop: Sevald, Charvát - Doboš, L. Šebek, Ondris, Šebek M., Ondrášek, Prekop, Jurčo, Neuschl

DOXX: M. Cesnek - O. Volek, V. Gavrilov, M. Halama, J. Kudelka, I. Šimček - M. Holák, Pavol Povinec, M. Wtorek, D. Tkáčik, P. Frko - T. Juhás

Zápas začal zostra. Oba tímy sa rozhodli pre aktívnu hru a na ihrisku mali všetci hráči minimum voľného priestoru a času na pokojnú rozohrávku. Domáci sa snažili o ohrozovanie našej brány pomocou hry cez pivota, pričom sa snažili neustále využívať svoju fyzickú vybavenosť. Po úvodných oťukávačkách sme sa dostali do vedenia v 8 minúte. Ondrej Volek využil striedanie domácich, potiahol loptu cez celé ihrisko a strelou pod brvno otvoril skóre duelu - 0:1. Lopta sa ešte obtrela o Halamu, gól bol nakoniec pripísaný Volekovi. Naša radosť dlho netrvala a domáci v nasledujúcej minúte vyrovnali - 1:1. Prvý polčas nám herne nevychádzal úplne podľa predstáv, avšak neustále sme boli gólovo o krôčik pred súperom. Na 1:2 skóroval po nahrávke Halamu tvrdou strelou Ivan Šimček. Znova nám však vedenie nevydržalo dlho a po prepadnutí v defenzíve sa Futbalshop dokázal opäť presadiť a vyrovnať na 2:2. Hra sa prelievala zo strany na stranu. domáci si vypracovali viacero šancí, tie však končili na brankárovi Cesnekovi. Na opačnej strane sa mohli v dobrých príležitostiach presadiť Šimček či Gavrilov. Pred polčasom sme sa nakoniec predsa len dostali do vedenia, keď sa druhýkrát v zápase presadil Ondrej Volek. Ten sa individuálne presadil cez domácu obranu a upravil na 2:3, za čo mu hojne zaplnené domáce publikum sympaticky zatlieskalo. Pár sekúnd pred polčasom sme mohli ísť do dvojgólového trháka, Povinec však sám pred domácim brankárom netrafil priestor domácej brány

Po polčase sa pokračovalo v podobnom duchu. Hneď v úvode zastavilo Halamovu strelu žrď a následne po nezištnej nahrávke Holáka nepremenil čistú šancu Frko. Na druhej strane domáci držali loptu vo svojej moci častejšie, avšak do postavenej obrany sa ťažko presadzovali a strely zo stredných vzdialeností brankár Cesnek s prehľadom chytal. V polovici druhého polčasu sme sa dostali do dvojgólového vedenia, keď sa presadil vo svojom premiérovom zápase v Openlige Wtorek. Ten sa v prípravných dueloch prezentoval dobrou streleckou formou, čo potvrdil aj v Novom Meste a strelou z voleja upravil na 2:4. Za tohto stavu sme sa stiahli do obrany a odolávali sme snahe súpera vrátiť sa do duelu. Stále sme však podnikali útočné výpady. Pri jednom útočnom výjazde sme ale prepadli a súper prečíslenie 3 na 2 využil - 3:4. Gólové hody pokračovali ďalej, tentokrát sme prečíslenie 3 na 2 využili my. Prihrávku Gavrilova Šimčekovi si  domáci obranca vrazil do vlastnej siete a znova sme viedli o dva góly - 3:5. Domáci sa snažili vrátiť do hry, avšak do našej postavenej obrany si sami nevedeli vypracovať vyložené šance. Tri minúty pred koncom už boli snáď všetci v hale presvedčení, že domáce mužstvo po veľmi dlhej dobe na vlastnej palubovke nezíska žiadny bod. V samotnom závere sa ale na ihrisku diali "veľké veci". Smutným hrdinom záverečných minút sa stal brankár Cesnek. Ten patril počas celého duelu k najlepším hráčom na ihrisku a svojim istým výkonom nás držal nad vodou. Záverečné minúty a dve detinské chyby nás stáli cenné víťazstvo. Najprv 3 minúty pred koncom rozohrával loptu, ktorá sa mu vyšmykla a následne ju mimo brankárskeho územia nepochopiteľne chytil do rúk, keďže si myslel, že sa bude rozohrávka opakovať. Keďže išlo o 6 porušenie pravidiel nasledoval voľný kop zo 7 metrov, ktorý Doboš strelou od žrde premenil a znížil na 4:5. O polminútu prišilo ďalšie zaváhanie, keď mal čas na rozohrávku, tú však poslal priamo na halovky súpera a Novomešťania prečíslenie dvoch proti jednému využili a vyrovnali na 5:5. Oba tímy v úplnom závere stavili všetko na jednu kartu a hralo sa hore dole. Domáci dvakrát nevyužili prečíslenie, z našej strane sa sami pred brankárom Sevaldom ocitli Wtorek, Gavrilov a Povinec!!! Ani jeden z nich však nedokázal skórovať. V záverečných sekundách ešte mali domáci  možnosť zahrávať rohový kop. Ten sme bez väčších problémov ubránili a tak sa zápas skončil výsledkom 5:5, čo je vzhľadom na priebeh zápasu veľkým sklamaním.

Konečný výsledok je pre nás jednoznačne stratou. Hoci by sme pred zápasom prípadnú remízu určite neodmietli, do každého zápasu nastupujeme so snahou a odhodlaním zvíťaziť. V kabíne bolo preto po zápase cítiť veľké sklamanie, keďže sme stratili výhru v úplnom závere po individuálnom zlyhaní. Cesnek, ktorý 37 minút patril k najlepším hráčom na ihrisku a vďaka nemu sme viedli o dva góly sa v priebehu 30 sekúnd stal "našim katom". Takéto chyby by sa nemali stávať, treba sa z nich poučiť a byť koncentrovaný od prvej do poslednej sekundy zápasu. Už v ďalšom kole, v ktorom nastúpime proti tímu Dragons Podolie Piešťany budeme chcieť stratu týchto bodov dohnať a pokúsime sa pripísať si prvý trojbodový zápas v sezóne.

(Zdenko Hrehor - Nové Mesto nad Váhom): Hosti môžu mrzieť obrovské chyby na konci zápasu, pretože ten zápas odohrali lepšie ako my. Výrazne lepšie sa pohybovali, dôkladne bránili. My sme za bod podľa priebehu zápasu veľmi radi, keďže zápas nám nevyšiel podlá predstav. Doxx sa ukázal aj napriek veľmi mladým hráčom ako vyspelý team.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 3. KOLA:

ŽFA ŽIRAFA ŽILINA - FC Bulls Divus Trnava 9:3 (5:1) Belaník 4, ... - Krcho, Heteš, Pecho

Piešťany Dragons Podolie - MIBA BANSKÁ BYSTRICA 1:7 (0:1) Pyšný - Willwéber 3, Kútik 2, Majling, Giertl

FSC PRIEVIDZA- Etna Nové Mesto nad Váhom 8:5 (3:3) Campiš 2, Sobota 2, Hrošovský, Krutý, Mokrý, Hanus - Lopušan 4, Tuka st.