13. kolo Openligy: S Podolím prehra v záverečných minutách

13. kolo nám postavilo do cesty ambiciózne mužstvo Piešťany Dragons Podolie.

KSF DOXX ŽILINA - PIEŠŤANY DRAGONS PODOLIE 4:5 (2:3)

Góly: Horký 2, Šimček, Tkáčik – Makara 2, Směřička, :Bobocký R., Halás Zostava
DOXX: Juhás - O. Volek, Halama, Gavrilov, Šimček, Tkáčik, Horký
Dragons: Mat. Trebatický, (I. Bobocký) – R. Bobocký, Směřička, Halás, Šimor, Makara, Mar. Trebatický, Líška

Do zápasu sme pre početnú maródku a futbalové povinnosti nastúpili vo výrazne oklieštenej zostave. Do hry sme nastupoval so 6 hráčmi, pričom Volek hral s nedoliečeným výronom.

Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv. Po chybe Voleka v obrane  a štandardnej situácií hostí sme prehrávali v 9. minúte 0:2. Po tomto góle sme začali súpera viac napádať a zákonite sme si vytvorili šance. Veľmi blízko ku gólu mal Horký, jeho strela skončila len na brvne. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo onedlho Tkáčikovi, ktorý prebral loptu a zo 7 metrov znížil - 1:2. Súper kontroval gólom na 1:3, keď sme zle pokryli Halása na pivote a ten s prehľadom skóroval. Po viacerých nevyužitých šancách sme nakoniec pred polčasom znížili aspoň na rozdiel jediného gólu - Šimček po rohovom kope tvrdou strelou prekonal hosťujúceho brankára.

Druhý polčas pokračoval v svižnom tempe. Šance sa striedali na oboch stranách, z prvého gólu v druhom dejstve sa však radovali hostia, ktorí sa tretíkrát v zápase dostali do dvojgólového vedenia. Napriek nepriaznivému stavu sme sa nevzdávali a vytvorili sme si dostatok šancí. O vyrovnanie sa postaral dvoma gólmi Horký, ktorému asistoval pri oboch dobre hrajúci Gavrilov. V týchto momentoch sme mohli strhnúť zápas na našu stranu ale dvakrát neuspel Volek, Halama nastrelil brvno, zoči voči brankárovi neuspeli Gavrilov a Tkáčik a po štandardných situáciach dvakrát v čistej pozícií neuspel Šimček. Práve ten musel v polovici druhého polčasu pre zranenie z hry odstúpiť a tak sme záver zápasu musel odohrať s jedným, aj to zraneným hráčom na striedanie. Tento hendikep sa v závere ukázal a ko kľúčový, keďže nám významne odchádzali sily. 4 minúty pred koncom sme po zaváhaní v obrane inkasovali piaty gól, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný pre Drakov. V závere sme vyslkúšali hru bez brankára. V nej sa vo výbornej streleckej pozícií ocitol Gavrilov, bohužiaľ neuspel a tak vo vyrovnanom zápase boli nakoniec šťastnejším tímom hostia.

Zápasu by viac svedčila remíza, musíme ísť ďalej. Pozitívom je, že sme si konečne zo štandardných situácií dokázali vypracovať gólové šance. Ak by do zápasu nastúpilo viac hráčov, respektíve hráči čo nastúpili by boli v dobrom zdravotnom stave verím, že by sme v tomto zápase neťahali za kratší koniec.