17. kolo Openligy: V divokom zápase výhra

napísané 23.3.2014 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 23.3.2014

17. kolo sme odohrali netradične v športovej hale na Javorkovej proti mužstvu Banskej Bystrice, s ktorým sme zatiaľ v doterajších 5 vzájomných zápasoch nikdy nedokázali uspieť.

KSF DOXX Žilina - Miba Banská Bystrica 9:7 (5:2)

GÓLY: Tkáčik 4,Holák 2,Wtorek 2,Gavrilov - Andraščík 3, Giertl V. 2, Majling, Vylúpok
DOXX: Sedliak,Surovčík - Holák, Halama, Tkáčik,Kudelka - Gavrilov, Wtorek, Lazar, Drexler, Chodelka
MIBA: Filadelfy - Giertl V., Giert M., Čief, Kútik, Majling, Prikryl, Výlupok, Andraščík

Do zápasu sme nastúpili bez viacerých hráčov zakladnej zostavy, príležitosť dostali aj hráči bez openligovej skúsenosti. Vekový priemer mužstva bol ultranízky a to proti nám nastúpila veľmi nebezpečná B.Bystrica, ktorej štýl hry nám vôbec nevyhovuje.
Zápas začal v pokojnom tempe Bystrica lepšie kombinovala a poľahky sa dostávala pred nášho brankára čoho výsledkom bol stav 0:2 v 5.minúte. Po našom oddychovom čase sa ale začali diať neuveriteľné veci. Chlapci obrovským nasadením a veľmi aktívnym presingom dostali súpera pod obrovský tlak, súper začal kaziť a nám vychádzali pekné kombinácie. Preto nihoho v hale nemohlo prekvapiť, že sme zápas do polčasu stihli otočiť a to sme ešte nepremenili viacero šancí. Mužstvo B. Bystrice bolo hotové na uterák a boli radi keď skončil polčas.
V druhom polčase Bystričania aktívnejšie pristupovali k naší hráčom a zápas sa začínal otáčať. Bystričania vyrovnali na 5:5. V týchto momentoch na ihrisku dominovali. Zápas mohli dokonca otočiť vo svoj prospech, výhodu 10-metrového kopu však nevyužili. Platilo tak staté známe nedáš - dostaneš a po 10-metrovom kope Wtoreka sme sa do vedenia dostali opäč my - 6:5. Onedlho sme pridali ďalší gól a súper sa odhodlal k hre bez brankára. Pri tejto hernej činnosti súper dvakrát znížil na rozdiel jedného gólu, na tie sme však vždy zareagovali a tri body sme si v divácky atraktívnom zápase nakoniec udržali.
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, hráči oboch mužstiev hrali na doraz, na ihrisku to častokrát doslova iskrilo. Víťazstvo s "dorasteneckou zostavou" určite poteší, gólovo znova explodoval 4-gólový Tkáčik, ktorý v posledných 3 kolách dokázal zaťažiť kontá súperových brankárov 10 gólmi.