OL: Napriek zlému vstupu do zápasu vysoká výhra so Spartakom

napísané 4.12.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 6.12.2015

Do vyraďovacej fázy Openligy sme vstúpili duelom proti Spartaku Trnava. Pred duelom sme sa nachádzali v zlej situácií, keď sme nezvládli úvodných 5 zápasov.

KSF DOXX Žilina - Spartak Trnava futsal 12:4 (5:4)

GÓLY: Novisedlák (Volek), Volek (Novisedlák), Ostrák, Volek (Novisedlák), Novisedlák (Volek), Ostrák (Volek), Kincl (Novisedlák), Gavrilov (Kudelka), Lazar (Kudelka), Miške (Kudelka), Ostrák - penalta, Miške (Gavrilov) - Krcho, Dzíbela, Takáč, Vašíček

DOXX: Juháš, Greschner - O. Volek (C), Novisedlák, Ostrák, Kincl - Lazar, Gavrilov, Miške, Kudelka, Kabašta
Spartak: Alchus - Vašíček, Dzíbela, Halán, Holka, Jurina, Takáč, Krcho, Miškovič

Odvetnú časť zápasov sme odštartovali oproti Trnavčanom, s ktorýmmi sme v úvodnom dueli prehrali tesne 3:4. Do zápasu prvýkrát v sezóne nastúpila posila zo ŽFA Žirafa Erik Novisedlák, okrem neho sa po týždňovej odmlke do zostavy vrátili O. Volek, Kudelka a Gavrilov.

Úvod zápasu nebol z našej strany ideálny. V 3. minúte prešiel cez našu obranu Krcho a strelou do protipohybu prekonal Juhása. Vyrovnať mohli v dobrých šanciach Volek a Ostrák, svoje šance však nevyriešili gólovo. Na druhej strane hostia v priebehu 13. minúty odskočili na 0:3, keď najprv využil hrubú chybu v našej obrane Dzibela a krátko po ňom sa presadil aj Takáč. Vyzeralo to s nami zle, našťastie netrvalo dlho a vrátili sme sa do hry. Najprv narýchlo rozohral rohový kop Volek a NOVISELÁK nemal problém zasunúť loptu do prázdnej brány. O chvíľu si títo hráči pozície vymenili. Novisedlák rozohral narýchlo aut a VOLEK krížnou strelou znížil na rozdiel gólu - 2:3. Zaujímavý zápas pokračoval, Spartak odskočil na rozdiel 2 gólov po ďalšej chybe v našej obrane, presadil sa Vašíček. Nevyzeralo to s nami ideálne, ale záver polčasu nám vyšiel na výbornú. V 18. minúte sa do zakončenia tlačil Ostrák, v poslednej chvíli ho nedovolene zastavil Holka a rozhodca ho trošku prísne poslal pod sprchy. Z následného priameho kopu OSTRÁK strelou k ľavej tyči znížil na 3:4. V prvom polčase výborne fungovala spolupráca Volek - Novisedlák, čo sa ukázalo v záverečnej minúte. Najprv VOLEK vyrovnal po spolupráci s Novisedlákom, následne si pozície vymenili a NOVISEDLÁK nás poslal do šatní s vedením 5:4.

Po divokom prvom polčase sme nastúpili na rozdiel od toho prvého podstatne lepšie. Hneď v prvom striedaní sa nám podarilo od súpera odskočiť. Rohový kop Voleka najprv usmernil do brány OSTRÁK a o minútu neskôr podčiarkol výborný výkon prvej štvorice KINCL, keď prudkou strelou prekonal bezmocného Alchusa. Následne za začala presadzovať aj druhá štvorka. Hru režíroval svojimi nahrávkami Kudelka, ktorý najprv rohovým kopom našiel GAVRILOVA a následne dobre vyriešil brejkové situácie, keď vyzval na góly LAZARA a MIŠKEHO - 10:4. Zápas sa dohrával, Juhás v našej bráne nás pri útokoch súpera podržal, naopak my sme boli do 10. gólu oproti iným zápasom výrazne efektívnejší. Za rozhodnutého stavu najprv nepremenil penaltu Greschner a následne viacero vyložených šancí. Hattrick zaznamenal Ostrák, keď po faule brankára na Novisedláka premenil pokutový kop. So záverečnou sirénou sa ešte presadil MIŠKE a upravil tak skóre na konečných 12:4.

Po dlhom čase sme tak konečne zvíťazili. Víťazstvo je určite zaslúžené, aj keď nám nevyšiel úvod duelu, nevzdali sme sa a už do polčasu sme vďaka dobrému pressingu výsledok otočili. Súper po prísnej červenej karte začal hrať nedisciplinovane, čo sme využili a sériou 10 gólov sme uštedrili Spartaku vysokú prehru. Najbližší týždeň nás čaká veľmi zdatný súper z Lučenca a veríme, že víťazstvo s Trnavou nám pomôže a proti Lučencu podáme kvalitný výkon.