OL: Po tímovom výkone cenný skalp Lučenca

napísané 14.12.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 14.12.2015

Minulotýždňová výhra s Trnavou nás povzbudila a podobne pozitívny výsledok sme si priali aj proti Lučencu. Kvalita hostí je však vysoká a preto sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké.

KSF DOXX Žilina - Futsal club Lučenec 6:4 (2:0)

GÓLY: Volek (Lazar), Horký (Volek), Horký, Lazar (Horký), Hork (Volek), Gavrilov (Kudelka) - Hricov (Fehervári), Fehervári (Hricov), Sarvaš (Fehervári), Kaminský (Fehervári)

DOXX: Greschner - O. Volek (C), Lazar, Gavrilov, Horký - Miške, Kudelka, Hlucháň, Halama - Pleva, Chupáň, Juhás
Lučenec: Albert - Fehervári, L. Hricov, Kamenský, Sarvaš - Vrbiniak, Petík, Csaba, Máč, Koreň, Randlísek, Máč

Do zápasu sme vstupovali značne oslabení. Nastúpiť nemohli M. Volek a Tkáčik, "hráči zo Žirafy" Novisedlák, Brezničan a Grznár a pre reprezentačné povinnosti chýbali Kincl s Ostrákom.

Hneď od úvodu duelu bolo zjavné, že mužstvo Lučenca oplýva veľkou kvalitou. Hostia moli ísť do vedenia, keď ich strela skončila na oboch žrdiach Greschnerovej brány. O pár minút sa hostia dožadovali pokutového kopu, rozhodcovská dvojica ale rozpažila rukami. Skóre duelu sa nakoniec otváralo na druhej strane. Lazar krížnou nahrávkou našiel osamoteného Voleka, toho prvé zakončenie Albert vyrazil len späť k VOLEKOVI a ten už nemal problém loptu doniesť do svätyne hostí - 0:1. Na ihrisku sa odohrával kvalitný duel, obe mužstvá boli silné na lopte  Druhá polovica polčasu patrila kapitánovi domácich Ondrejovi Volekovi, ktorý cez hráčov Lučenca často prechádzal ako nôž maslom. Dvakrát proti Albertovi po individuálnej akcii neuspel a Kudelka netrafil prihrávku pred prázdnu bránu. 30 sekúnd pred polčasom sa Volek opäť individuálne presadil cez dvoch obrancov, "vyšachoval" brankára a HORKÝ bez problémov loptu dorazil do opustenej brány. Do kabín sme tak išli s dvojgólovým vedením - 2:0.

Kvalitná obojstranná hra pokračovala aj v druhom polčase. Hostia sa pomerne rýchlo vrátili späť do hry, keď vysokú loptu Feherváriho spracoval Lukáš Hricov a následne využil nedôsledné bránenie domácich - 1:2. V 27. minúte hostia dokonca vyrovnali, keď "klobúk" Hricova ideálne trafil Fehervári a bolo vyrovnané. Našťastie netrvalo dlho a dostali sme sa opäť do vedenia. Prvá štvorka zatlačila hostí pred vlastnú bránu a po prihrávke Horkého trafil bez väčších problémov do brány LAZAR (3:2). Dobrý zápas pokračoval ďalej, hra sa prelievala zo strany na stranu. Od 32. minúty sa hostia odhodlali k hre bez brankára. Dôvod bol jasný - HORKÝ sa zbavil na ľavej strane obrancu a zabezpečil nám dvojgólové vedenie (4:2). Hostia hrali power-play kvalitne, rozohrávku si zobral na starosti dlhoročný reprezentant Fehervári. Hosťom netrvalo dlho a nie príliš razantnú strelu Sarvaša, inak spoľahlivý Greschner pustil za chrbát - 4:3. Lučenci naďalej hrali bez brankára, svedomitou hrou sme však Lučenec nepúšťali do vyložených šancí. Naopak viackrát sme zle vyriešili situácií, keď mali hostia odkrytú bránu. V 36. minúte sme sa opäť dostali do trháku. Volek sa zbavil obrancu, nahral HORKÉMU a ten bez väčších problémov skompletizoval hattrick (5:3). Napínavý zápas pokračoval ďalej, keď krížnu prihrávku Feherváriho zužitkoval 2 minúty pred koncom Kaminský - 5:4. Záver bol napínavý, po dobrom rozohratí rohu Kudelkom sa v poslednej minúte presadil GAVRILOV a upokojil tak posledné sekundy duelu - 6:4.

Výborný zápas proti veľmi kvalitnému súperovi. Zodpovedný výkon všetkých hráčov, keď skúsenejšia štvorka zobrala na seba zodpovednosť a postarala sa o všetky strelené góly. Druhá štvorica však herne vôbec nezaostávala, mladých reprezentantov zastúpili ich kolegovia, ktorí sa do nominácie nedostali Miške a Hlucháň a spolu s Kudelkom a Halamom odohrali výborný zápas, jediné čo tomu chýbalo boli góly. Na druhej strane však v obrannej fáze nedovolili súperovi ani raz skórovať.

O týždeň nás čaká vedúci celok súťaže - Kysucké Nové Mesto. Po 2 výhrach sme nažhavení a určite budeme bojovať o výhru aj v regionálnom derby.