Z palubovky lídra súťaže si odvážame plný počet bodov


napísané 19.12.2015 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 19.12.2015

V piatok večer sme sa prestavili na palubovke lídra súťaže. Nakoľko po dobrých výsledkoch je na čele tabuľky Kysucké Nové Mesto, jednalo sa tiež o regionálne derby.

1. FsK Kysucké Nové Mesto - KSF DOXX Žilna 2:4 (1:0)

GÓLY: Tarana (Boris), Macura - Gavrilov (Miške), O. Volek, O. Volek, Lazar (
KNM: Kavčák, Lastovica - Šidlo (C), Macura, Gábor, Marec, Válek, Ševčík, Boris, Minár, Čelko, Tarana
DOXX: Juhás, Greschner - O. Volek (C), Halama, Lazar, Gavrilov, Miške, Kudelka, Kabašta

Proti lídrovi tabuľky sme opäť nenastupovali v ideálnej zostave, do poľa bola pripravených okrem stabilnej šestice hráčov iba Kabašta. Na brankárskom poste máme tento rok veľký pretlak, tento týždeň padla voľba na Juhása.

Oba tímy sa veľmi dobre poznajú, viacero hráčov spolu hrávali za rôzne klubové či reprezentačné tímy a v rámci mestských líg sme stáli proti sebe už veľakrát. Od úvodu sa odohrával svižný futsal. V prvej desaťminútovke sme sa na malej palubovke v Kysuckom Novom Meste viac-menej hľadali a domáci mali viac z hry. Líder tabuľky sa snažil presadzovať pomocou narážačiek najmä cez pivota, načo sme párkrát zle zareagovali a domáci si vypracovali niekoľko prečíslení a sľubných šancí. Juhás viackrát dobre zakročil a pomohla mu aj konštrukcia brány. Na druhej strane sme sa do prehustenej obrany domácich ťažko presadzovali a skúšali sme to najmä strelami. Najväčšie šance mal Kabašta, keď dvakrát vo vyložených pozíciách nedokázal zachovať chladnú bránu a prekonať Kavčáka. Domáci sa ujali vedenia v 14. minúte, po signále z rohového kopu našiel Boris na zadnej tyči osamoteného Taranu a ten bez problémov otvoril skóre duelu - 1:0. Tento gól však paradoxne viac pomohol nám ako domácim a na ihrisku sme začali postupne dominovať. Súpera sme zatlačili na vlastnú polovicu a len vďaka Kavčákovi sme nedokázali do polčasovej prestávky vyrovnať. Domáci boli ale naďalej nebezpeční a v poslednej minúte po brejku dokonca nastrelili žrď Juhásovej brány. 

Do druhého dejstva sme vstúpili s cieľom čo najskôr vyrovnať a pokúsiť sa o zápasový obrat. Domáci chceli potvrdiť, že sú právom na čele tabuľky a snažili sa pokračovať v nátlakovej hre. Dôležitým momentom duelu bol vyrovnávajúci gól GAVRILOVA v 23. minúte, keď sme súpera zatlačili, Miške natiahol na sebe obrancu aj brankára, našiel Gavrilova, ktorý tiesnený umiestnil strelu presne pod brvno - 1:1. Na ihrisku sa naďalej pokračovalo v kvalitnom obojstrannom predstavení, my sme sa po vyrovnaní evidentne upokojili našu hru, kvalitne sme bránili a snažili sme sa využívať všetky príležitosti na útočenie. Necelých 9 minút pred koncom sme sa dostali do vedenia. VOLEK odzbrojil protihráča na polovici ihriska, následný brejk 2 na 1 zobral na seba a placírkou ala Thierry Henry priklonil misky váh na našu stranu - 1:2. Zápas pokračoval vo vysokom tempe, priblížiť nás k výhre mohol Halama ale z troch metrov trestuhodne nastrelil domáceho obrancu. Domáci sa v závere pokúsili o hru bez brankára, tá im však vôbec nevyšla, keď po pár sekundách vystihol rozohrávku domácich kapitán VOLEK a strelou cez celé ihrisko priblížil naše víťazstvo - 1:3. Domáci pokračovali v rizikovej hre bez brankára, čo opäť mohol využiť Volek, druhá strela cez celé ihrisko však išla tentokrát vedľa brány. V záverečnej minúte sa ešte dvakrát zmenilo skóre. 25 sekúnd pred koncom sa síce tvrdou ranou presadil Macura - 2:3, zápas sme ale doviedli do víťazného konca. V posledných sekundách vybojoval loptu Gavrilov a LAZAR ju už bez problémov doniesol do prázdnej brány - 2:4.

V kvalitnom openligovom zápase mali oba celky množstvo príležitostí na to, aby zápas priklonili na svoju stranu, brankári oboch celkov svoje mužstvá viackrát podržali. Po nezvládnutých 5 dueloch sme v odvetnej časti na opačnej vlne a v treťom dueli za sebou si pripisujeme plný počet bodov. Hra je v posledných podstatne lepšia, hlavne pohybovo a takticky na úplne inej úrovni ako tomu bolo v prvej polovici súťaže. Stále je však na našej hre čo zlepšovať a iba zodpovedným prístupom ku každému duelu máme šancu na ďalšie dobré výsledky.

2%

 

Galéria


G a l é r i a