Play off sme začali tesnou výhrou


napísané 24.1.2016 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 24.1.2016

Openliga prekročila do vyraďovacej fázy. Tabuľka nám za súpera priradila Canariu Malacky, s ktorými sme v základnej časti dvakrát prehrali. Do úvodného duelu sme nastupovali s cieľom zvíťaziť.

KSF DOXX Žilina - 1. SFC Canaria Malacky 3:2 (1:2)
GÓLY: Brezničan 3 - Mráz 2
Doxx: Juhás, Greschner - Volek, Gavrilov, Brezničan, Lazar, Tkáčik, Halama, Hlucháň 
Canaria: Klempa - Michalovič, Mráz, Švec, Matejov, Michalek, Mário Lorinczi, F. Lorinzi, Čeřovský

Oba tímy si uvedomovali dôležitosť zápasu, napriek tomu ani jednému tímu sa nepodarilo nastúpiť v ideálnej zostave. Hosťom chýbal ostrostrelec Lorinczi či Bartoš, nám vypadli na poslednú chvíľu Novisedelák,dalej Ostrák, Kincl, Miške, Kabašta či Horký.

Úvod duelu bol vyrovnaný, oba tímy si plne uvedomovali dôležitosť duelu a úradovali tak najmä obrany oboch tímov. Prvá desaťminútovka si tímy nedokázali vytvoriť množstvo príležitostí - hra mala vysoké tempo ale hráči na oboch stranách si nedarovali ani centimeter priestoru. Hostia však boli vo väčšom pohybe a postupne si vytvorili miernu prevahu. Tú Malačania pretavili do vedenia v 13. minúte keď sa presadil Mráz. Ten istý hráč sa strelou z ľavej strany presadil aj o 4 minúty neskôr a Canaria tak mala sľubný náskok. Pred polčasom sa nám podarilo vyrovnať vďaka Brezničanovi, ktorý najprv nastrelil spojnicu hosťujúcej brány, no následnej využil dobrú prácu Lazara a rutinérsky znížil na 1:2. 

V druhom polčase sa pokračovalo v svižnom futsale, oproti prvému polčasu sa však mohlo zopár fanúšikov prizerať otvorenejšej hre. Hlavne naša hra sa oproti prvému polčasu zdvihla a dokázali sme sa dostávať podstatne častejšie do streleckých pozícií. Z našej strany bol strelecky najaktívnejší Brezničan, ktorý sa po pár nevydarených zakončeniach dočkal v 27. minúte kedy presnou strelou zúžitkoval rýchle rozohratie rohu Volekom. Malacky hrali vo vysokom tempe a preto sme sa museli mať neustále na pozore. Všetci hráči však podávali maximálne sústredený výkon. Canarii sme takmer úplne eliminovali ich silnú hru s výhodom brankára, čo v konečnom dôsledku hralo rozhodujúcu úlohu. Pred koncom mal veľmi blízko k rozhodnutiu Lazar, jeho strela však iba trafila tyč. Rozhodnutie zápasu prišlo 9 sekúnd pred koncom, kedy Juhás vyhodil na Brezničana, ten sa na pivote otočil, položil si brankára a zavŕšením čistého hattricku rozhodol o cennom víťazstve.

Zápas sa hral vo veľmi vysokom tempe, hostia urobili počas sezóny veľký výkonnostný posun a pred odvetou je všetko absolútne otvorené. Napriek tomu, že sme nezačali dobre, sme radi, že sme zápas dotiahli do úspešného konca a pred odvetou tak môžeme byť pozitívne naladení. V zápase veľmi pomohol Fero Brezničan, ktorého hra na pivote nm veľmi odľahčila útočnú fázu a v konečnom dôsledku to bol on, kto svojimi gólmi rozhodol o našom triumfe.

 

2%

 

Galéria


G a l é r i a