OL: Postupujeme do semifinále!


napísané 31.1.2016 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 31.1.2016

Play off zápasy majú úplne iný náboj ako zápasy základnej časti. Na štvrťfinálovú odvetu v Malackách sme nastupovali s odhodlaním pobiť sa o semifinálovú miestenku.

1. SFC Canaria Malacky - KSF DOXX Žilina 0:1 (0:0)

GÓLY: Hlucháň
Canaria: Klempa - Michalovič, Mráz, Matejov, Michalek, Marko Lorinczi, Mário Lorinczi, Bartoš, Reisel, Čeřovský
Doxx: Juhás, Dorčík- O. Volek, Gavrilov, Lazar, M. Volek, Halama, Hlucháň - Miške, Kabašta

Nakoľko sme do duelu vstupovali opäť v oklieštenej zostave a v prvom zápase sme zaknihovali veľmi cenné tesné víťazstvo, rozhodli sme sa nastúpiť do duelu so šiestimi hráčmi v poli, aby sa hráči na ihrisku dostali do čo najlepšieho zápasového tempa. Od začiatku sme sa sústredili najmä na pozornú defenzívu a hoci v útoku sme sa presadzovali ťažko, v obrane sme boli pozorní a domácich sme do čistých šancí nepúšťali. Malacky hrali vo vysokom nasadení, snažili sa strieľať zo stredných vzdialeností, výborný Juhás bol veľkou istotou. Domáci dobýjali našu bránu, my sme však mali pri našich brejkoch do otvorenej obrany jasnejšie šance. Vo veľkej šanci zaváhal Miške a gólové šance Gavrilova a Ondreja Voleka zneškodnil brankár Klempa.

V druhom dejstve sa pokračovalo v kvalitnom zápase, kde však bolo veľmi cítiť, že obom tímom ide o veľa. Hráči si nič nedarovali, do každého súboja sa išlo naplno, napriek tomu sa však hralo absolútne v rámci fair-play. Nakoľko domáci potrebovali na postup jeden gól, stále boli v hre a snažili sa nájsť štrbinky v našej obrane. My sme podávali v defenzíve snáď životný výkon a tak domáci skúšali šťastie najmä streľbou z diaľky. Tu im ale stál v ceste Juhás, ktorý podal najlepší výkon v sezóne, čo nakoniec aj bolo cestou k úspechu. Zápas sa lámal v polovici druhého dejstva. Domáci mali dve výborné šance, ktorými sa mohli ujať vedenia. Najprv tvrdá strela prešla cez Juhásove nohy, pred bránkovou čiarou ju však na poslednú chvíľu stopol a chvíľu na to domáci opečiatkovali brvno našej brány. Na druhej strane mal dobrú šancu Lazar, ktorý sa však v zakončení unáhlil. Rozhodujúci okamih sa odohral v 32. minúte. Z nenápadnej akcie po pravej strane sa presadil HLUCHÁŇ, keď strelou pomedzi nohy vybiehajúceho Klempu zaznamenal jediný gól stretnutia. V závere sa domáci pokúšali o zvrátenie nepriaznivého výsledku, do zavretej obrany sa však ťažko presadzovali. Na druhej strane mali spečatenie na halovkách Lazár a Martin Volek, svoje šance ale nepremenili. V závere sme si aj vďaka výbornému Juhásovi najtesnejšie víťazstvo ustrážili a mohli sme tak oslavovať vydretý postup do semifinále.

V semifinále nás čaká súper z Banskej Bystrice, ktorý nám veľmi nevyhovuje a priali sme si radšej nastúpiť proti KNM. V prípade, že podáme rovnako zodpovedné výkony ako v dueloch s Malackami určite nie sme bez šance."

Ondrej Volek (kapitán KSF DOXX Žilina): " Veľmi náročný dvojzápas proti kvalitnému protivníkovi, odmenou za zodpovedný a odmakaný dvojzápas je postup do semifinále. Do Malaciek sme cestovali značne oslabení, od úvodu sme začali so 6 hráčmi v poli ale na ihrisku každý jeden hráč nechal 100 %. Do bodky každý plnil, čo sme si povedali. Veľmi dobre sme eliminovali silné stránky súpera a domácim sme púšťali takmer iba k strelám zo stredných vzdialenosti. V bráne podal famózny výkon Juhás, ktorý bol kľúčom k tomuto víťazstvu, avšak pochvalu si zaslúži každý jeden hráč na ihrisku. V semifinále by sme radšej nastúpili proti Kysuckému Novému Mestu, ktorý nám herne aj čo sa týka vzdialenosti viac vyhovuje, ale nevyberieme si a budeme sa snažiť uspieť aj proti Mibe. Malacky urobili podľa mňa v priebehu tohto ročníka čo sa týka kvality predvádzanej hry najvýraznejší progres a pre mňa osobne sú tímom, ktorý bude budúci rok v Openlige hrať o najvyššie priečky."

2%

 

Galéria


G a l é r i a