V 5. kole tesná prehra v Novom Meste

napísané 7.1.2013 , autor správca ksfdoxx
aktualizované 7.1.2013

Veľa gólov, zaujímavé zápletky a už nikto bez straty bodov – to sú hlavné charakteristiky piateho openligového kola. My sme svoj zápas odohrali s tradičným súperom z Nového Mesta a po dramatickom priebehu sme si zatiaľ prvé body nepripísali.

FUTSAL CLUB NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – KSF DOXX ŽILINA  5 : 4 (2 : 3)

Góly: Peter Hikel 3, Erik Doboš, Patrik Zaťovič – Lukáš Horký 2, Pavol Povinec, Vladimír Gavrilov
ŽK: Roman Sevald – Lukáš Padych, Ján Kudelka
ČK: Martin Holák (Doxx)
Rozhodovali: Tomáš Nagy, Milan Zacher

Prvý polčas nám vyšiel výborne. Streleckú formu potvrdil Gavrilov, ktorý podobne ako so Žirafou ďalekonosnou strelou otvoril skóre. Onedlho bolo 2:0, keď nováčik Šimček nastrelil loptu na zadnú tyč, kde dorazil loptu pripravený Horký. Nové Mesto kontrovalo, keď po signále z rohu znížili na 1:2. Dvojgólové vedenie nám prinavrátil ďalší nováčik Pavol Povinec, ktorý skóroval po individuálnej akcii. Keď to vyzeralo, že sa viac neudeje, inkasovali sme 15 sekúnd pred koncom polčasu zbytočne gól. Na tieto momenty si musíme dávať pozor, keďže sme v 4. zápase sezóny inkasovali v poslednej minúte prvého polčasu už tretíkrát. Po polčase nás Nové Mesto zatlačilo pred bránkovisko a Juhása ohrozovali hlavne strelami z diaľky, naďalej sme hrozili z brejkov. Skóre sa menilo až 8 minút pred koncom, keď súper vyrovnal z penalty. Onedlho sa domáci prvýkrát dostali do vedenia, keď po prečíslení zakončovali do prázdnej brány. Pred koncom ešte Nové Mesto kopalo ďalšiu šestku a zvýšilo na 5:3. Do hry nás v predposlednej minúte vrátil Horký, keď využil výhod brankára Juhása. V záverečnej minúte sme ešte mali dve príležitosti na vyrovnanie, avšak skórovať sme nedokázali a tak všetky body ostávajú v Novom Meste po výsledku 5:4 pre domácich.

Jozef Rosenzweig (tréner KSF DOXX): „S výkonom chalanov som spokojný, hoci sme opäť nedokázali bodovať. Kvôli veľkej maródke do zápasu sa nastúpili štyria juniori, z toho dvaja nastúpili za DOXX prvýkrát – Šimček a Paľo Povinec, a ani jeden herne určite nesklamal. Na Nové Mesto sme chceli hrať celoplošný pressing, čo nám výborne vychádzalo a súper mal s našou aktívnou hrou značné problémy. V prvom polčase sme si vypracovali kvantum šancí, z čoho pramenili aj tri naše góly. Jedným z kľúčových momentov bol inkasovaný gól 15 sekúnd pred polčasom, ktorým súper znížil na 2:3. V druhom polčase nás domáci zatlačili, ale ohrozovali nás hlavne strelami z diaľky. 8 minút pred koncom prišiel sporný moment, keď bol Holák za nastrelenú ruku v pokutovom území vylúčený. Penalta bola spravodlivá, avšak vylúčenie pri neúmyselnej ruke považujem za veľmi prísne. Na druhej strane za stavu 4:3 faul brankára súpera na Padycha pri zakončení do prázdnej brány mimo šestky bol odmenený iba žltou kartou. Onedlho znova na druhej strane diskutabilný súboj na našej strane a odpískaný ďalší šesťmetrový kop pre Nové Mesto… Nechceme sa sťažovať na rozhodcov, ale s viacerými verdiktami sa nemôžeme stotožniť. Zápas sa hral vo vysokom tempe, z čoho pramenilo veľa faulov (kopali sme 2 desiatky, Nové Mesto jednu), no napriek tomu považujem zápas z oboch strán za veľmi korektný.“

OSTATNÉ VÝSLEDKY 5. KOLA:

MIBA BANSKÁ BYSTRICA – sTC PÚCHOV 5 : 5 (3 : 0)

Góly: Peter Zehnal, Róbert Kútik, Daniel Kohút, Róbert Greško, Radovan Kulik – Michal Ranuša 2, Andrej Pagáč, Marek Kozík, Marti Sečani

FOREVER MESTO PÚCHOV – ETNA DRAGONS PODOLIE 10 : 5 (6 : 0)

Góly: Patrik Štrbák 4, Tibor Prekop 2, Martin Petrušek 2, Filip Chromý 2 – Martin Směřička, Jozef Halás, Gabriel Makara, Daniel Kolník, Pavol Guriš

ŽFA ŽIRAFA ŽILINA – BENFICA GEMM ČADCA     8 : 5 (5 : 1)

Góly: Lukáš Martoník 3, Libor Ďuratný 3, Erik Valášek, Marián Ondrušek st. – Ľubomír Trizuliak 3, Roman Baláž, Tibor Časnocha

FUTSAL TEAM LEVICE – FC BULLS DIVUS TRNAVA 10 : 5 (4 : 3)

Góly: Roman Chmelo 3, Egon Zorád 2, Matúš Budovec, Ján Jančo, Jozef Mališ, Milan Chudý, vlastný Martin Bočko – Martin Guldan 3, Daniel Bednár, Peter Sládeček